Tegutsedes inimestepõhises ärisektoris ja nõustades igapäevaselt oma kliente töösuhete ja tööturu teemal, püüame CVO Recruitment'is alati silmas pidada, millised on üldised pikaajalised tööjõu trendid, ning mis suunas turg tervikuna on liikumas. Kandidaatide ootused tööaja ja -asukoha paindlikkuseks, ning töö ja eraelu tasakaalu tagamine tööõnne ja rahulolu suurendamiseks ei ole täna tööandjatele ilmselt enam suureks üllatuseks. Oleme alati altid ka ise tööandjana uusi töömudeleid katsetama ning suur paindlikkus ja tulemustele fokusseerunud töökultuur on meie ettevõtet iseloomustanud juba pikaajaliselt. Oleme aga tegemas...
Loe lähemalt

Liis on erinevate kultuuridega kokku puutunud ja oma silmaringi laiendanud töötades ja õppides USA-s. Kui esmane huvi psühholoogia vastu tekkis tal USA-s õpingute jooksul, siis huvi personalivaldkonna vastu tekkis Tallinna Ülikoolis psühholoogiat õppides. Liis on töötanud erinevates valdkondades, turismist IT-ni, aga oma esmase värbamisalase kogemuse sai ta hoopis jaekaubandusest. Värbajana töötamine on üksnes vaid suurendanud tema huvi selle põneva, ent samas keerulise valdkonna vastu. Hetkel omandab Liis magistrikraadi personalijuhtimise erialal.

CVO Eesti, Läti ja Leedu tiimid kogunesid Riias kahepäevasel konverentsil. Päevad olid sisustatud arendava kommunikatsioonikoolituse, liitvate team-buildingute ja võluva Riiaga tutvumisega. Tulime tagasi Eestisse uute teadmiste ja inspiratsiooni võrra rikkamalt.

Seoses digitaliseerimisstrateegia elluviimisega laiendas Posti Grupp ettevõtte IT-kompetentsi Tallinnasse. CVO aitas Postit uue IT kompetentsikeskuse avamisel, värvates nii valdkonnajuhid kui ka üle 20 tippspetsialisti tarkvaraarenduse, infrastruktuuri, süsteemide halduse, küberturbe, ärianalüütika ja võrgunduse alal. Posti on rahvusvaheline logistika- ja pakiveoteenuseid pakkuv ettevõte, mis tänaseks tegutseb 11 riigis Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Grupi peakontor asub Soomes, kus ettevõte on ka riigi üheks suurimaks tööandjaks.

Rahvusvaheline värbamiskonverentside sari Sourcing Summit tõi kahe päeva jooksul Londonis meieni värsked trendid ja teadmised viimastest arengutest värbamismaastikul. Teemadering varieerus tehnilistest otsingumeetoditest, kandidaadikogemuse arendamisest, ning läbirääkimiste psühholoogiast suurandmete ja tehisintellektini.