„Sourcing” ehk kandidaatide aktiivne otsimine erinevate kanalite kaudu on tänapäevasel värbamismaastikul hädavajalik ja igapäevane töövahend sobivate töötajate leidmiseks. CVO värbamispartner Heleen Anderson kirjutas lähemalt, kuidas "sourcing" välja näeb, ning milliseid metoodikaid ja kanaleid selleks võiks kasutada. Loe lähemalt siit: https://www.personaliuudised.ee/uudised/2019/09/18/kuidas-leiab-varbaja-noela-heinakuhjast

Nagu igal sügisel, kogunesid CVO Grupi Eesti, Läti, Leedu ja Poola tiimid 2-päevasele rahvusvahelisele konverentsile. Sel korral võttis konverents aset Tallinnas. Üritus hõlmas meeskonnamänge, Tallinna avastamist, ning Loovusaida poolt läbi viidud värbamisteemalist mini-hackathoni “How to generate ideas like a creative genius”. Oli suur rõõm taaskord kõigi rahvusvaheliste kolleegidega kohtuda, ning ühiselt õppida innovatiivseid viise loominguliseks mõtlemiseks ja ideede genereerimiseks.

Seoses globaalse tehnoloogiaettevõtte Pitney Bowes'i brändimuudatustega uue nime Azolver alla kindlatel Euroopa turgudel, rajas ettevõte Tallinnas ka uue finantsüksuse. CVO konsulteeris ettevõtet kohaliku tööturu võimaluste ja tööseadusandluse teemadel, ning värbas uude meeskonda esimesed 10 finantsspetsialisti, sh raamatupidajad, pearaamatupidajad, finants- ja ärikontrollerid ning finantsjuhi. Pitney Bowes on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis on tuntud tarkvara ja riistvaraliste lahenduste pakkujana rahvusvahelisteks pakivedudeks.

CVO pälvis Targa Töö Ühingu poolt välja antava Kaugtöö Tegija märgise, mis tunnustab ettevõtteid paindlike tööviiside edendamise ja kaugtöö praktiseerimise eest. Tunnustust jagasid Targa Töö Ühing, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Workland ja Elisa Eesti, ning märgised anti kvalifitseerunud ettevõtetele üle Worklandis toimunud tänuüritusel.

Maailma üks suurim värbamisvaldkonna konverentsisari Sourcing Summit jõudis sel aastal esimest korda ka Eestisse. Kahe intensiivse konverentsipäeva jooksul Alexela Kontserdimajas esinesid valdkonna tuntuimad nimed nagu Bill Boorman, Irina Shamaeva, Josef Kadlec, Hung Lee, Kasia Borowics jpt, ning tõid meieni uusimad teadmised kaasaegsetest otsingumetoodikatest, mitmekesisest värbamisest, parimatest praktikatest ning tehisintellekti arengutest värbamismaastikul.