Seoses globaalse tehnoloogiaettevõtte Pitney Bowes'i brändimuudatustega uue nime Azolver alla kindlatel Euroopa turgudel, rajas ettevõte Tallinnas ka uue finantsüksuse. CVO konsulteeris ettevõtet kohaliku tööturu võimaluste ja tööseadusandluse teemadel, ning värbas uude meeskonda esimesed 10 finantsspetsialisti, sh raamatupidajad, pearaamatupidajad, finants- ja ärikontrollerid ning finantsjuhi. Pitney Bowes on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis on tuntud tarkvara ja riistvaraliste lahenduste pakkujana rahvusvahelisteks pakivedudeks.

CVO pälvis Targa Töö Ühingu poolt välja antava Kaugtöö Tegija märgise, mis tunnustab ettevõtteid paindlike tööviiside edendamise ja kaugtöö praktiseerimise eest. Tunnustust jagasid Targa Töö Ühing, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Workland ja Elisa Eesti, ning märgised anti kvalifitseerunud ettevõtetele üle Worklandis toimunud tänuüritusel.

Maailma üks suurim värbamisvaldkonna konverentsisari Sourcing Summit jõudis sel aastal esimest korda ka Eestisse. Kahe intensiivse konverentsipäeva jooksul Alexela Kontserdimajas esinesid valdkonna tuntuimad nimed nagu Bill Boorman, Irina Shamaeva, Josef Kadlec, Hung Lee, Kasia Borowics jpt, ning tõid meieni uusimad teadmised kaasaegsetest otsingumetoodikatest, mitmekesisest värbamisest, parimatest praktikatest ning tehisintellekti arengutest värbamismaastikul.

Juba teist aastat järjest võtsime maikuus ette ühise kaugtöönädala, mis viis meid kogu tiimiga taas Horvaatiasse. Tööpäevade jooksul tegelesime edukalt kõigi igapäevatöö jooksvate ülesannetega, kuid pidasime ka strateegilisi arutelusid ja panime paika tegevuskavasid. Õhtuti avastasime Horvaatia ilusat loodust, võluvaid vanalinnu, ning nautisime häid toiduelamusi. Ühine reisimine ja kooselamine mõjusid inspireeriva team-buildinguna ning kogusime arutelude läbi hulga häid ja uusi ideid, kuidas oma tööd klientide ja kandidaatide heaks veelgi paremini teha.