Uudised

Jagame oma professionaalseid teadmisi, valdkonna uudiseid ja seda, millega tegeleme

Sisseelamisprogramm paneb punkti edukale värbamisele

Uue töötaja värbamine on enamasti ajamahukas tegevus. Vahel ka kulukas ja omajagu keeruline. Seda olulisem on mõista, et uue töötaja värbamine ei lõppe töölepingu allkirjastamisega. Selleks, et uus töösuhe tooks kaasa mõlemapoolse rahulolu, on oluline uue töötaja teadlik ja süsteemne toetamine, seda eriti esimestel töökuudel – seda võimaldab hästi planeeritud ja ellu viidud sisseelamisprogramm.

Loe lähemalt

Mida toob saabuv sügis tööturule?

Kevad oli kõike muud kui tavaline ning kogetu valguses on sügist prognoosida keerulisem kui kunagi varem. Siiski, jälgides igapäevaselt tööturul toimuvat, oleme kirja pannud selle, mida hetkel näeme ja kogeme, ning mida võime selle põhjal järeldada eesootavate kuude kohta.

Loe lähemalt

Viis eripära, millega praegu IT-inimeste värbamisel arvestada

Ligikaudu pooled meie värbamisprojektid on seotud IT-sektoriga, mistõttu usume, et meil on kandidaatide ootustest ja tööturust väga hea ülevaade. Meie värbamispartner Heleen Anderson pani kirja viis eripära, mida peaks IT-värbamistel arvesse võtma.

Loe lähemalt

Lõppes kolmas hooaeg CVO Recruitment’i koolitusi Software Development Academy’s

Software Development Academy eesmärk on välja koolitada nooremprogrammeerijaid ja tuua tööturule rohkem tehniliste oskustega spetsialiste. CVO konsultantide poolt läbi viidud koolitused aitavad tehnilise kursuse läbinutel mõista paremini IT tööjõuturgu ja karjäärivõimalusi.

Loe lähemalt

Kannapööre tööjõuturul – kuula meid Äripäeva podcastis

Koroonakriis pööras olukorra tööturul pea peale. CVO värbamispartner Heleen Anderson rääkis Äripäeva teabevara saates muutustest ja uutest trendidest värbamismaastikul.

Loe lähemalt

Kriis ulatab ohjad taas tööandjate kätte

Kui viimastel aastatel andis tööturul tooni tööjõupuudus, siis märtsis alanud kriis tõstab tööandjad taas jõupositsioonile.

Loe lähemalt

Vajad abi uue töökoha leidmisel?

Tööotsijate Akadeemia keskendub tööd otsivate inimeste ettevalmistamisele, nõustamisele ja toetamisele, et tööotsimise teekond kujuneks edukaks ja lõppeks uue töökoha leidmisega. Pakume erinevaid lahendusi veebiseminaridest kuni personaalse konsultatsioonini ning toetume seejuures oma pikaajalisele värbamiskogemusele.  

Loe lähemalt

Kuidas jõuda tippspetsialisti sihtotsingul eduka lõpptulemuseni?

Konkurentsitiheda tööjõuturu tingimustes sõltub värbamise edukus paljuski värbamisprotsessi ülesehitusest ja väljavalitud kandidaadile tööpakkumise tegemisest ehk nn closing’ust.

Loe lähemalt

Tööotsijate Akadeemia
suurendab uue töökoha
leidmise võimalusi

Töö- ja tööjõuturg on suurte muutuste lävel. Kui 2019. aasta lõpus oli töötuse määr 5,3%, siis 2020. aasta aprillis oli see juba enam kui 7%. Lähinädalatel ja -kuudel see üksnes kasvab ning tööotsijakeskne turg on seeläbi muutumas tööandjakeskseks turuks. Uue töökoha leidmine on varasemast suurem väljakutse ning eeldab tööotsijalt tihedas konkurentsis toimetulekut.

Loe lähemalt

Kuidas jätkata koostööd väärt töötajaga, keda tuleb olude
sunnil koondada?

Koondamisuudised on viimastel nädalatel igapäevased ja töötuse määr näitab lähikuudel üksnes kasvavat trendi. Ilmselgelt tähendab koondamine töötaja jaoks suurt kaotust – see ei ole mitte üksnes sissetuleku, vaid paljudel juhtudel ka meelepärase töö, lähedaseks saanud töökaaslaste ja igapäevase töörutiini kaotus. Vähem räägitakse aga sellest, et koondamine on suur kaotus ka tööandja jaoks.

Loe lähemalt

Eriolukord ja vastused olulistele värbamisküsimustele

Ootamatult tekkinud eriolukord on kaasa toonud suuri muudatusi meie senistes plaanides. Küsimusi kipub olema rohkem kui vastuseid ja seetõttu oleme ritta pannud hulga värbamistegevusi puudutavaid mõttekohti, millele on viimastel nädalatel viidanud meie kliendid ja kandidaadid. Vastasime neile koos oma ekspertide meeskonnaga.

Loe lähemalt

Loome tulevikuvõimalusi vaatamata tänastele väljakutsetele

Sel aastal tähistame oma ettevõtte 20. sünnipäeva, mis tähendab, et tänane kriis ei ole meie jaoks esimene. Nii nagu eelmises kriisis, kohaneme ka täna uue olukorraga, oleme paindlikud ja jätkame igapäevast tegutsemist, et oma kliente igakülgselt toetada.

Loe lähemalt

CVO Recruitment osales mentorina Eesti esimesel personalijuhtimise häkatonil

Eesti esimesel personalijuhtimise häkatonil viidi kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, ning loodi innovatiivseid lahendusi personaliprobleemidele.

Loe lähemalt